Історія створення

Китаєв Арон Львович

Бахмутський медичний фаховий коледж  заснований 2 жовтня 1926 року за ініціативою видатного лікаря акушера-гінеколога Китаєва Арона Львовича як фельдшерсько-акушерська школа.

У 1929 році відбувся перший випуск середніх медичних працівників. Артемівську фельдшерсько-акушерську школу тоді закінчили 33 випускниці єдиного акушерського відділення. З них — 20 осіб згодом отримали вищу медичну освіту.

Фельдшерсько-акушерська медично-професіональна школа, 1926 рік
Перші викладачі ФАШ
Перший випуск, 1929 рік

1954 року Артемівську фельдшерсько-акушерську школу було реорганізовано в Артемівське медичне училище (наказ Міністерства охорони здоров’я УРСР від 24.07.1954 №404 «Про заходи щодо подальшого покращення підготовки середніх медичних кадрів» наказ по Сталинському обласному відділу охорони здоров’я від 10.07.1954 №1019 «Про реорганізацію середніх медичних шкіл в області»).

З 20 січня 2017 року Артемівське медичне училище перейменовано у Комунальний заклад «Бахмутський медичний коледж» (розпорядження голови ОДА, керівника обласної ВЦА від 20.01.2017 №49 «Про перейменування Артемівського медичного училища»), а з 22 жовтня 2020 року – у Комунальний заклад «Бахмутський медичний фаховий коледж» (розпорядження голови ОДА, керівника обласної ВЦА від 08.07.2020 №719/5-20 «Про перейменування Комунального закладу «Бахмутський медичний коледж»).

 

Великий вклад у розвиток навчального закладу внесли директори, які очолювали його на різних етапах свого існування.

Першим директором був лікар Бадодін Олександр Володимирович, якому вдалося притягнути для роботи кращі медичні кадри міста.

Наступними директорами були: Гусева А.К., Хайлов Г.С., Кіскачі Т.А., Коваленко Н.О., Дружинський В.К., Малородний А.С.

З 2008 року медичний коледж очолює лікар-викладач, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Красножон Наталя Миколаївна. Творчий, ініціативний адміністратор.

Бадодін Олександр Володимирович (керував закладом з 1926 по 1934 роки)
Гусєва Антоніна Кузьмівна (керувала закладом з 1934 по 1941 роки)
Хайлов Григорій Степанович (керував закладом з 1944 по 1947 роки)
Кісачі Тетяна Аркадіївна (керувала закладом з 1947 по 1953 роки)
Коваленко Наталя Олексіївна (керувала закладом з 1954 по 1963 роки)
Дружинський Віктор Костянтинович (керував закладом з 1963 по 1993 роки)
Малородний Анатолій Сергійович (керував закладом з 1993 по 2007 роки)
Красножон Наталя Миколаївна (керує закладом з 2008 року)

Сьогодні Бахмутський медичний коледж – сучасний навчальний заклад, що забезпечує професійну підготовку кваліфікованих молодших спеціалістів за спеціальністю 223 «Медсестринство» (ОПП «Лікувальна справа» та «Сестринська справа»). В 2018 році отримані ліцензії про впровадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти за професіями «Молодша медична сестра з догляду за хворими» та «Нянька».

Основною формою підготовки студентів є впровадження інноваційних комп’ютерних технологій навчання та практична підготовка, що дозволяє засвоїти більший обсяг професійних знань з використанням сучасних методик пізнавального та творчого характеру. Велике значення приділяється професійному вихованню студентів, формуванню  у них якостей, притаманних медичним фахівцям.

Створені всі умови для ефективної реалізації завдань навчального процесу, що забезпечується сучасною належною матеріально-технічною базою. Працює висококваліфікований, творчий педагогічний колектив, у складі якого Відмінники охорони здоровʼя, Відмінники освіти України, магістри, викладачі-методисти, викладачі вищої  кваліфікаційної категорії, а також викладачі, які поєднують навчальну педагогічну діяльність з практичною в лікувальних закладах.

За 95 років свого існування Бахмутським медичним коледжем підготовлено понад 14 тисяч медичних сестер та фельдшерів, багато з яких стали відомими, шанованими лікарями у нашому місті та за його межами.

 На базі коледжу працюють: підготовчі курси; курси масажу; відділення післядипломної освіти, яке проводить курси підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів на бюджетній і контрактній основах; факультативи з обовʼязкових дисциплін.