16 днів проти насильства

Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насильства» розпочата у 1991 році.

Мета акції привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

 Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Щороку з 25 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства».

Тема цьогорічної кампанії – «Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Ця тема має на меті активізацію зусиль громадянського суспільства в боротьбі з сексуальним насильством щодо жінок.

Сьогодні ООН пропонує надіти одяг або аксесуари помаранчевого кольору аби висловити свою солідарність з рухом в ім’я майбутнього, що вільне від насильства стосовно жінок і дівчат. 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається 1 грудня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

Головна мета  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему, адже інфікуватися ВІЛ може кожен, незалежно від статі, віку, сексуальної орієнтації, матеріального становища чи приналежності до окремої соціальної групи.

Сьогодні Україна – це держава, де ВІЛ-інфекція/СНІД є соціальною проблемою. І якщо такі темпи розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу збережуться й надалі, то для України епідемія ВІЛ/СНІДу призведе до національної катастрофи. 

1 грудня 2020 року студентська молодь Бахмутського медичного коледжу сприяла проведенню челенджу «Подбай про себе та захисти партнера».

Одночасно в коледжі відбулася практична конференція «Всесвітній день боротьби зі СНІДом» та тематичні виховні години у кожній студентській групі.

Під час заходу студенти довели, що СНІД – це загроза для всього людства. Розповіли про червону стрічку як символ усвідомлення важливості проблеми ВІЛ-інфекції/СНІД, історію виявлення вірусу СНІДу, шляхи його поширення та лікування, дали поради, як уберегтися від даного захворювання.

Представники практичної медицини – лікарка-інфекціоніст кабінету «Довіра» Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута Марина Торчинська та медсестра Олена Крючкова підтвердили, що головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції в країні є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів  індивідуального захисту – презервативів. Зробили висновок, що свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу.