ЗНО-2022

Увага! 22 січня 2022 року закінчується реєстрація на Пробне ЗНО.
Останній день оплати — 25 січня 2022 року.
Зареєструватися можна за покликанням: https://prob.test.dn.ua/ 
Як правильно зареєструватися та отримати відповіді на питання, що виникнуть у процесі реєстрації, можна дізнатися, переглянувши відповідний ролик на Youtube каналі Донецького РЦОЯО, а також, зателефонувавши на гарячу лінію за номерами:
(06264) 2 02 59, (095) 523 30 74,
(06264) 2 02 55, (097) 283 51 94.

Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2022 триватиме  

протягом 5 – 22 січня 2022 року 

на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Вартість пробного ЗНО-2022 різниться за регіонами й коливається в межах від 213 грн до 309 грн.

Докладніша інформація  на сайті:

При внесенні до сервісу визначення результатів Пробного ЗНО:

— даних з математики — ви отримаєте 4 оцінки:

  • тестовий бал;
  • бал за шкалою 100-200;
  • бал за шкалою 1-12 (стандарт)
  • бал за шкалою 1-12 (профіль)

— даних з математики (завдання рівня стандарту) — 2 оцінки:

  • тестовий бал;
  • бал за шкалою 1-12 (стандарт)

Український центр оцінювання якості освіти на Youtube каналі продовжує низку відеоматеріалів щодо особливостей ЗНО-2022.

З 18.01 по 28.01 зустрічі наживо будуть присвячені німецькій, іспанській, французькій мовам, українській мові і літературі, історії України.


З 01 лютого розпочинається реєстрація на ЗНО 2022. Нагадуємо учасникам, які потребують створення особливих (спеціальних) умов, що вже зараз можна брати довідки за формою 086-3/о (форма первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання»). Також необхідно перевірити отримані довідки на правильність заповнення – наявність печатки та заповнених реквізитів закладу, номеру та дати видачіщоб уникнути відмов в реєстрації через їх відсутність. Нагадуємо, що до регіонального центру надається оригінал довідки.

Реєстрація для участі в ЗНО-2021 триватиме з 1 лютого до 9 березня включно.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії триватиме упродовж  5 – 17 травня включно.

Докладніша інформація  на сайті:

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року урегульовано наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести  щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом у 2022 році зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:Якщо ви бажаєте скласти більше п’яти навчальних предметів, то зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.

З усіх навчальних предметів, які ви виберете, буде встановлено результат за шкалою 100–200 балів, а з предметів, із яких ви проходитимете державну підсумкову атестацію, також отримаєте оцінку за шкалою 1–12 балів (з предмету «математика (завдання рівня стандарту)» результат встановлюється лише за шкалою 1-12 балів).

Для осіб, які складають ДПА у формі ЗНО, першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або математика (завдання рівня стандарту).  Третій – історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська). Четвертий предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську), й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

Перед початком реєстрації обов`язково ознайомтесь із Правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. 

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

Документи та матеріали, необхідні для реєстрації на ЗНО:

  • копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові або копія ID-паспорта з обох сторін); 

Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. 

  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років)
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся;

У разі необхідності також підготуйте:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою).

Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

Подання реєстраційних документів для участі в ЗНО 2022 відбуватиметься в період з 01 лютого по 09 березня 2022 року включно.

Увага! Для здійснення реєстрації:

• випускники закладів загальної середньої освіти 2022 року, слухачі професійних (професійно-технічних) закладів та студенти закладів фахової передвищої освіти, які отримують повну загальну середню освіту у 2022 році, надають документи до свого закладу освіти. Заклад освіти надсилає комплекти реєстраційних документів із супровідним листом до регіонального центру.

Інструкція щодо реєстрації осіб, які складають ДПА у формі ЗНО: випускники закладів загальної середньої освіти 2022 року; учні (слухачі) закладів професійної освіти; студенти закладів фахової передвищої освіти

• випускники минулих років зможуть оформити заяву-реєстраційну картку самостійно, скориставшись формою для здійснення реєстрації. Комплект реєстраційних документів потрібно надіслати рекомендованим листом на адресу, що буде зазначена у контрольно-інформаційному листі до заяви-реєстраційної картки.
Також можна буде звернутися за допомогою до одного з пунктів реєстрації (завантажити Мережу пунктів реєстрації).

Інструкція щодо реєстрації осіб, які не складають ДПА у формі ЗНО: випускники минулих років; учні (слухачі) закладів професійної освіти; студенти закладів фахової передвищої освіти; випускники, які здобудуть у 2022 році повну загальну середню освіту в навчальному закладі іншої держави.

УВАГА!
Реєстрація вважається завершеною тільки після отримання від регіонального центру оцінювання якості освіти:
1. Бланка Сертифікату учасника;
2. Реєстраційного повідомлення від Донецького РЦОЯО;
3. Повідомлення про створення особливих умов проходження зовнішнього оцінювання (тільки для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

За результатами реєстрації Вам буде створено інформаційну сторінку, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, наданими у ньому. Там же буде розміщено Інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2022 рік». Для забезпечення конфіденційності відомостей, розміщених на інформаційній сторінці, не розголошуйте код доступу до неї.

Внести зміни до реєстраційних даних можна до 09 березня 2022 року тільки після отримання Вами від регіонального центру оцінювання якості освіти Сертифіката учасника зовнішнього незалежного оцінювання.

Для перереєстрації потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Вам потрібно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат.

Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

Підставою для реєстрації особи для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні є реєстраційна картка, яка містить заяву та копії документів, що підтверджують достовірність зазначених персональних даних.

Факт надходження реєстраційної картки, сформованої особою, яка бажає зареєструватися, до пункту обробки є підставою для опрацювання персональних даних у процесі підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, їх використання під час прийому на навчання відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

Відмова в реєстрації

Вам може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні на підставі:

  • ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
  • надання недостовірної інформації;
  • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
  • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
  • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
  • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) вам буде надіслано витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, можна буде до 09 березня 2022 року. Потрібно створити нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформувати пакет реєстраційних документів та надіслати його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передати до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатимете ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовлено в реєстрації (перереєстрації), має право оскаржити рішення регламентної комісії протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, він повинен до 11 квітня 2022 року надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти раніше отриманий Сертифікат і заяву про відмову в реєстрації.