З 1 по 3 жовтня 2019 року в приміщенні Бахмутського медичного коледжу пройшов тренінг для тренерів з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях, організований в рамках Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру, за підтримки Європейського Союзу.
Програма розвитку ПРООН проаналізувала ресурси, інструменти та партнерів у галузі охорони здоров`я Донецької та Луганської областей і видала звіт про оцінку існуючої міжнародної та національної технічної допомоги, поточних проектів та підтримки ініціатив, що здійснюються у секторі охорони здоров`я.
Невідкладна та долікарняна медична допомога значною мірою обмежена професійними навичками та знаннями лікарів, які повинні відповідати налагодженій системі направлення пацієнтів. Для оновлення професійних знань, вдосконалення та розвитку нових навичок, ПРООН проводить відповідні тренінги для викладачів медичних коледжів, щодо сучасних навичок надання екстреної медичної допомоги. для подальшого розповсюдження серед цільових груп.
У проекті використані методичні рекомендації, розроблені МОЗ, для підготовки викладачів коледжів до національних тренерів з невідкладної медицини на базі медичних коледжів Донецької та Луганської областей, які будуть розглядатись як центри знань.
Мета тренінгу — впровадження реформи екстреної медичної допомоги в практику.
Тренером для тренерів виступила Марія Буренкова — сертифікований фахівець екстреної медицини.
Учасниками тренінгу стали викладачі Бахмутського та Костянтинівського медичних коледжів: Н. Виноградцева, Ю. Бичкова, Р. Лифар, Л. Маренченко, Г. Вяла, О. Манукалова, О. Афанасьєва, Н. Сінькова, О. Туз-Благовісна, В. Чуйко.
Програмою тренінгу було передбачено проведення теоретичних та практичних занять щодо визначення поняття системи та медичних напрямів надання екстреної медичної допомоги, ознайомлення з нормативно-правовою базою функціювання системи ЕМД, сімуляційні навчання з надання ЕМД за різними сценаріями.
По завершенню тренінгу учасники отримали відповідні сертифікати.