Про нас

Бахмутський медичний коледж (до 2016 року Артемівське медичне училище) заснований 2 жовтня 1926 року за ініціативою видатного лікаря акушера-гінеколога Китаєва Арона Львовича як фельдшерсько-акушерська школа. У 1929 році відбувся перший випуск середніх медичних працівників. Коледж тоді закінчили 33 випускниці єдиного акушерського відділення. З них — 20 осіб згодом отримали вищу медичну освіту.

Китаєв Арон Львович

Перший випуск 1929 рік

Великий вклад у розвиток навчального закладу внесли директори, які очолювали його на різних етапах свого існування.

Першим директором був лікар Бадодін Олександр Володимирович, якому вдалося притягнути для роботи кращі медичні кадри міста.

Бадодін Олександр Володимирович

Перший склад педагогів

Наступними директорами були: Гусева А.К., Хайлов Г.С., Кіскачі Т.А., Коваленко Н.О., Дружинський В.К., Малородний А.С.

З 2008 року медичний коледж очолює лікар-викладач, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, депутат міської ради Красножон Наталя Миколаївна. Творчий, ініціативний адміністратор.

Сьогодні Бахмутський медичний коледж – сучасний навчальний заклад, що забезпечує професійну підготовку кваліфікованих молодших спеціалістів за спеціальністю 223 «Медсестринство» (ОПП «Лікувальна справа» та «Сестринська справа»). В 2018 році отримані ліцензії про впровадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти за професіями «Молодша медична сестра з догляду за хворими» та «Нянька».

Основною формою підготовки студентів є впровадження інноваційних комп’ютерних технологій навчання та практична підготовка, що дозволяє засвоїти більший обсяг професійних знань з використанням сучасних методик пізнавального та творчого характеру. Велике значення приділяється професійному вихованню студентів, формуванню  у них якостей, притаманних медичним фахівцям.

Створені всі умови для ефективної реалізації завдань навчального процесу, що забезпечується сучасною належною матеріально-технічною базою. Працює висококваліфікований, творчий педагогічний колектив, у складі якого Відмінники охорони здоровʼя, Відмінники освіти України, магістри, викладачі-методисти, викладачі вищої  кваліфікаційної категорії, а також викладачі, які поєднують навчальну педагогічну діяльність з практичною в лікувальних закладах.

За 90 років свого існування Бахмутським медичним коледжем підготовлено понад 14 тисяч медичних сестер та фельдшерів, багато з яких стали відомими, шанованими лікарями у нашому місті та за його межами.

На базі коледжу працюють: підготовчі курси; курси масажу; відділення післядипломної освіти, яке проводить курси підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів на бюджетній і контрактній основах; факультативи з обовʼязкових дисциплін.

Фельдшерсько-акушерська медично-професіональна школа