16 днів проти насильства

Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насильства» розпочата у 1991 році.

Мета акції привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

 Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Помаранчевий колір — це офіційний колір глобальної кампанії «16 днів проти насильства», яка щорічно відзначається з 25 листопада до 10 грудня. 

Також це офіційний колір протидії домашньому насильству, що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє. Його ще називають «flamma amoris et caritatis» — полум’ям любові й милосердя.

Сьогодні ООН пропонує надіти одяг або аксесуари помаранчевого кольору аби висловити свою солідарність з рухом в ім’я майбутнього, що вільне від насильства стосовно жінок і дівчат, від домашнього насильства. 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається 1 грудня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

Головна мета  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему, адже інфікуватися ВІЛ може кожен, незалежно від статі, віку, сексуальної орієнтації, матеріального становища чи приналежності до окремої соціальної групи.

Сьогодні Україна – це держава, де ВІЛ-інфекція/СНІД є соціальною проблемою. І якщо такі темпи розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу збережуться й надалі, то для України епідемія ВІЛ/СНІДу призведе до національної катастрофи. 

2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

2 грудня 2021 року викладачем Петрусенко О.В. проведено виховний захід з елементами тренінгу «Обережно: торгівля людьми! Не потрап у сучасне рабство».

Студенти познайомилися з документами, що регламентують безпечний пошук роботи за кордоном, зʼясували перевагу роботи на Батьківщині, з великою цікавістю переглянули відеоролик «Будь обережним! Торгівля людьми поруч!», отримали профілактичну інформацію щодо уникнення потрапляння в рабство під час пошуку роботи за кордоном.